Olga Berkowska

konsultantka Ajurwedy, lekarka

Propagatorka holistycznego podejścia do zdrowia.
Podążając za mądrością Ajurwedy wierzy, że tylko równowaga w dbaniu o ciało, umysł, zmysły i ducha umożliwia prawdziwie zdrowe życie.

W Studio Jogi Lakshmi oferuje konsultacje ajurwedyjskie, których celem jest przede wszystkim ustalenie pierwotnej przyczyny dolegliwości klienta. Przeprowadza szczegółowy wywiad, obejmujący zarówno obecne jak i przeszłe choroby, historię rodzinną oraz nawyki dotyczące odżywiania i stylu życia. Następnie, opierając się na wiedzy ajurwedyjskiej, daje odpowiednie zalecenia uwzględniające styl życia, dietę, aktywność fizyczną, higienę snu, odpoczynek, zioła, a także metody radzenia sobie ze stresem.

W całym procesie leczenia bliższa jest jej idea ewolucji, niż rewolucji. Jej osobista podróż do zdrowia
wymagała dużo czasu, dlatego wie, jak ważna jest praca we własnym tempie. Pracuje metodą małych kroków szukając złotego środka pomiędzy tym, co idealne a tym, co możliwe tu i teraz. Na przykładzie własnym oraz swoich klientów przekonała się, że zmiany dotyczące zdrowia najlepiej wdrażać podczas pracy w procesie. W trakcie kilku kolejnych spotkań jest czas na skuteczne wprowadzanie nowych, zdrowych nawyków, które zostają na stałe, a klient pewny tego, że to co robi jest dla niego korzystne, może dalej już sam podążać w stronę zdrowego, pełnego życia.

Prywatnie uwielbia podróżować – kiedyś z plecakiem w dalekie zakątki świata, teraz głównie w naturę, gdzie regeneruje się i ładuje energią, najczęściej wędrując po górach lub jeżdżąc na rowerze. Na co dzień dużo czyta, ćwiczy jogę oraz z miłością gotuje, wypróbowując nowe ajurwedyjskie przepisy, w których główną rolę grają aromatyczne przyprawy.