Korzyści z picia ciepłej wody

Zdrowe nawyki żywieniowe pozwalają na lepsze funkcjonowanie każdego dnia. Picie wody jest jednym z najlepszych zdrowych nawyków jakie możemy sobie zafundować. Pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne oraz funkcjonowanie narządów. Picie kilku szklanek ciepłej wody każdego dnia może przynieść jeszcze więcej korzyści!

Jakie korzyści płyną z picia ciepłej wody?

Poprawia trawienie

Niewystarczająca ilość wody w organizmie prowadzi do odwodnienia, a przewlekłe odwodnienie może powodować zaparcia i dalsze problemy. Picie ciepłej wody pomaga szybciej rozkładać żywność, co skutecznie zmniejsza ryzyko zaparć i tym samym poprawia regularność wypróżnień.

Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się

Odkładanie się toksyn w organizmie powoduje wczesne starzenie się skóry, a nagromadzone toksyny sprawiają, że organizm staje się bardziej podatny na choroby. Ciepła woda pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz pomaga w regeneracji komórek skóry oraz zwiększa jej elastyczność.

Photo by chris howard on Pexels.com

Łagodzi ból menstruacyjny

Ciepła woda jest skutecznym lekarstwem na wszelkiego rodzaju skurcze. Picie ciepłej wody podczas miesiączki rozluźnia napięte mięśnie brzucha oraz poprawia krążenie naczyniowe.

Pomaga w utracie wagi

Ciepła woda podwyższa temperaturę ciała, przez co zwiększa tempo przemiany materii. Większa aktywności metaboliczna pozwala na spalanie większej ilości kalorii w ciągu dnia i pozwala zachować zgrabną sylwetkę.

Photo by Ketut Subiyanto on Pexels.com

Poprawia krążenie krwi

Picie ciepłej wody pobudza układ pokarmowy i poprawia trawienie. Picie zimnej wody podczas posiłku może przynieść odwrotny efekt. Zimna woda zestala oleje i tłuszcze w pożywieniu a to powoduje odkładanie się tłuszczu i utrudnia trawienie

Podsumowując

Od lepszego trawienia do rozluźniania mięśni picie ciepłej wody wpływa pozytywnie na cały organizm. Warto spróbować na kilka dni zacząć dzień od dwóch szklanek ciepłej wody, a w ciągu dnia zamienić picie zimnej wody na ciepłą i zobaczyć jak się czujesz. Z pewnością uda Ci się przywrócić lepsze trawienie oraz oczyścić ciało z toksyn.