Spontańce- taniec intuicyjny

Ruchowo-taneczne poszukiwania cielesne.
 
Gdzie czuję, jak czuję?
Jak wyrażam siebie i swoje emocje?
Czego potrzebuję?
Na co mam ochotę?
 
Taniec intuicyjny to praktyka świadomej obecności w ciele, to rodzaj medytacji w ruchu, która sprzyja fizycznej, psychicznej i duchowej integracja człowieka. Stanowi element arteterapii, w której dzięki obcowaniu z muzyką i własną ekspresją opartą na improwizacji można lepiej poznać siebie, swoje emocje oraz pracować nad harmonią w ciele i umyśle.
Praktyka poszerza zakres ruchu, otwiera ciało, rozmiękcza napięcia i relaksuje, co ma przełożenie na komfort życia codziennego. Ty sterujesz intensywnością swojego ruchu.
Struktura zajęć: taneczna rozgrzewka i wejście świadomością w ciało, taneczna improwizacja, relaks i pogadanki grupowe w kręgu na luzie. Do uczestniczenia w zajęciach nie są potrzebne umiejętności taneczne. Strój swobodny, taki, który lubisz, tańczymy boso lub w skarpetkach.
 
 
Kiedy:
10 wrzesień 2022
Gdzie:
Lakshmi Yoga Opole
Inwestycja:
40 zł
Opłaty można dokonać w studio lub przelewem:
63 1050 1504 1000 0092 9012 2432
Lakshmi S.C.
w tytule wpisując Spontance oraz imię i nazwisko i numer telefonu
 
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy do zapisów,
team Lakshmi
 
Zajęcia poprowadzi Mary.
Kilka słów od niej: 
 
Zapraszam Cię do mojej przestrzeni pełnej swobody i bezpiecznej atmosfery. Korzystam z ruchu improwizowanego i naturalnego, contact improvisation, terapii tańcem i ruchem (DMT), języka ruchu Laban/Bartenieff, choreoterapii, koncepcji Päivi Pylvänäinen, modelu procesu kreatywnego Bonnie Meekums, elementów dramy, własnych doświadczeń w praktyce 5Rytmów®, technik oddechowych i relaksacyjnych.

🩰Nazywam Mary. Jestem facylitatorką ruchu i tańca intuicyjnego. Pracuję od 12 lat z dorosłymi i dziećmi w obszarze ruchu. Moje życie płynie pod znakiem inspirowania ludzi do poruszania ciałami, dołączyłam do tego także terapeutyczną funkcję jako absolwentka kursu technik terapii tańcem i analizy ruchu, choreoterapii. Interesuje mnie to, jak nasze ciała i umysły mogą się integrować i wzajemnie uzupełniać – stanowiąc w końcu jedność. Sama uwielbiam tańczyć i pozwalać ciału prowadzić mnie, zastawiać się kolejnym ruchem i obserwować, co dzieje się w duszy i umyśle. Rozpoczęłam także praktykę masażu hawajskiego Lomi Lomi Nui.

Mam najlepszych w Polsce nauczycieli i nauczycielki, inspiratorów i przewodników: Katarzyna Dańska, Izabela Guzek, Aga Sokołowska, Paweł Konior, Dorota Kamecka, Aga Rybak, Milan Kozanek, Tomek Pomersbach, Joanna Hussakowska (5Rytmów®), Haga Zawitowska, Anna Tymes.