Jak joga wpływa na seksualność?

Przepis na dobry sex? Głowa wolna od natłoku myśli odprężone i elastyczne ciało.

Wspaniały seks to przede wszystkim wspaniała atmosfera, pełna relaksu i rozluźnienia. Kiedy jesteśmy w stanie całkowicie oderwać się od codziennych trosk i stresów, nasze ciało i umysł mogą skupić się na przyjemności i intymności z partnerem. Tutaj na pomoc przychodzi joga. Praktyka która uczy nas jak się odprężać oraz wspaniale rozciągająca biodra 🙂

Joga to holistyczna praktyka, która pozytywnie wpływa na różne aspekty życia człowieka, w tym na życie seksualne. Poprzez kombinację asan, pranajamy, medytacji i filozofii życia, joga może wspierać żucie seksualne i zwiększać świadomość ciała, co prowadzi do głębszej intymności i satysfakcji seksualnej.

W jaki sposób joga wpływa na sex?

1. Zwiększa świadomość ciała

Praktyka jogi poprzez wykonywanie przeróżnych pozycji ciała (asan) pomaga w zwiększeniu świadomości ciała w całym jego obrębie. Ćwiczenia, które robimy na jodze pomagają w rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni (również mieści głębokich) co prowadzi do lepszego poczucia własnego ciała i większej kontroli nad nim. Poprzez świadome doświadczenie ruchu i pozycji ciała podczas praktyki jogi, ludzie mogą lepiej rozumieć, co sprawia im przyjemność podczas aktywności seksualnej.

2. Redukcje stres i napięcia

Regularna praktyka jogi może pomóc w redukcji stresu i napięć, które często są głównymi przeszkodami w doznawaniu przyjemności podczas seksu. Techniki oddechowe wykorzystywane podczas praktyki jogi dotleniają mięśnie i mózg, co pomaga w zrelaksowaniu umysłu i ciała, na długo po praktyce. Dotlenione ciało poprawia doświadczania intymności podczas seksu.

3. Wzmocnia mięśni dna miednicy

Tzw. Mula banda w jodze to aktywowanie mięśni głębokich dna miednicy. Wzmocnienie mięśni dna miednicy prowadzi do lepszego kontrolowania orgazmu i zwiększonej przyjemności seksualnej zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

4. Poprawia koncentracji i świadomości

Koncentracja używana w czasie praktyki jogi oraz połączona z jogą medytacja, może pomóc w poprawie koncentracji i świadomości. To może być szczególnie przydatne podczas seksu, gdzie skupienie się na obecnym momencie i partnerze może zwiększyć przyjemność i intymność.

Joga to holistyczna praktyka, która pozytywnie wpływa na życie seksualne poprzez zwiększenie świadomości ciała, redukcję stresu, zwiększenie siły mięśni dna miednicy oraz poprawę koncentracji. Regularna praktyka jogi może więc prowadzić do głębszej intymności, większej przyjemności seksualnej i satysfakcji zarówno dla siebie, jak i partnera.