8 codziennych nawyków, które poprawią Twoje życie

Codzienność jest rutyną. Prawie każdego dnia nasz dzień wygląda tak samo jak poprzedni. To co robisz w ciągu dnia, wszystkie nawyki, czynności i powinności odzwierciedlają i tworzą Ciebie.

Niektóre z naszych codziennych nawyków są dobre, niektóre mniej. I być może wiesz, co Ci nie służy, ale o tym nie pamiętasz. A jeśli nie wiesz to warto uświadomić sobie co Ci nie służy i zmienić złe nawyki na dobre, po to, żeby każdy dzień mijał przyjemnie. Żyjąc w harmonii z samym sobą i najbliższymi. Jakie nawyki kultywować na codzień, aby czerpać jak najwięcej z każdego dnia?

„Dobre nawyki to klucz do wszelkich sukcesów, złe zaś to otwarte wrota, przez które wkracza porażka.”

Ćwicz regularnie

Coraz więcej badań potwierdza dobroczynny wpływ ćwiczeń fizycznych na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Podniesiony poziom endorfin i lepsze krążenie pobudzają do działania każdego życia. Bieganie, joga, siłownia czy inne sporty mogą pomóc w kultywowaniu pozytywnego myślenia oraz poprawić poczucie własnej wartości, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie każdego dnia. Nie musisz codziennie katować się na siłowni ani biegać. Zaplanuj zrównoważony trening na cały tydzień, nie zapominając o odpoczynku.

Photo by Li Sun on Pexels.com

Wysypiaj się

Najlepszy sen osiągamy między 22:00, a 6:00 rano. Wstając wcześnie rano mamy więcej czasu, żeby powoli i bez pośpiechu pozytywnie nastawić się na cały dzień. Dobra jakość snu pozwala odstresować nasze ciało oraz nadaje ton następnego dnia.

Prowadź dziennik

Dziennik pomaga w ustalaniu naszych priorytetów, zauważaniu problemów oraz pozwala widzieć rzeczy jakimi faktycznie są. Prowadzenie dziennika dobrze sprawdza się w walce ze stresem.

Photo by Negative Space on Pexels.com

"To do" listy

Ten punkt świetnie łączy się z porannym wstawaniem. Stworzenie listy rzeczy na cały dzień pozwoli Ci jasno zobaczyć wszystkie obowiązki i przyjemności danego dnia. Pozwoli to lepiej zarządzać czasem oraz poprawi koncentrację i produktywność w ciągu dnia, aby jak najlepiej wykonać swoje obowiązki i relaksować się z czystym sumieniem.

Ściel łóżko

Taka mała rzecz, a tyle zmienia w ciągu dnia. Ścielenie łóżka jest pierwszym zadaniem, które robisz w ciągu dnia. Zrób je porządnie, a poradzisz sobie z każdym innym wyzwaniem dnia. A jeśli nie, to po powrocie do domu będzie czekało na Ciebie pięknie pościelone łóżko. Dodatkowo, zasłane łóżko odzwierciedla nasz wewnętrzny spokój.

Pij wodę

Wodę. Nie kawę, ani herbatę, nawet nie wodę z sokiem. Czysta woda najlepiej nawadnia, oczyszcza z toksyn, pomaga zachować zdrowie fizyczne oraz utrzymuje umysł w dobrej kondycji.

Photo by Daria Shevtsova on Pexels.com

Praktykuj wdzięczność

Mała, wielka rzecz. Poczucie wdzięczności za to co mamy wnosi radość do naszego życia i napełnia nas optymizmem. Docenianie nawet najmniejszych rzeczy w ciągu dnia uczy nas cieszyć się chwilą i wypełnia nasz dzień optymizmem.

Medytuj

Medytacja to świetna metoda walki ze stresem. Wyciszanie się podczas medytacji każdego dnia pozwala nam na lepsze poznanie siebie i sprawia, że lepiej czujemy się we własnym ciele. Medytacja nie musi wiązać się z duchowością i możesz ją praktykować niezależnie od Twojej religii.

Podsumowując:

Tych kilka codziennych nawyków pozwoli Ci czerpać więcej radości każdego dnia oraz sprawi, że będziesz lepiej czuł się w swoim ciele Warto również pamiętać, aby każdego dnia dzielić się uśmiechem z innymi.