Energia żeńska

W świecie wszystko jest zbalansowane. Dzień – noc, Słońce – Księżyc, ciemność – jasność, umysł – serce, narodziny – śmierć… Tak samo zbalansowana jest nasza wewnętrzna energia. Bez względu na naszą płeć, zarówno mężczyźni jak i kobiety mają w sobie energię męską i energię żeńską, które zbalansowane pozwalają nam prawidłowo funkcjonować i odnajdywać się w świecie.

Energia męska to energia działania, obowiązków, siły, logiki, budowanie, kontrola, orientacja na cele.

Energia żeńska to kreatywność, lekkość, intuicja, wolność, emocjonalność, pielęgnacja.

Na przestrzeni lat energia męska stała się bardziej ceniona niż energia kobieca. Siła, postęp i uznanie zdają się być bardziej potrzebne niż lekkość życia, kreatywność czy zaufanie.

Niestety te wzorce często skutkują poczuciem braku równowagi, zarówno indywidualnej, jak i kulturowej. Nadmiar pracy, obowiązków i zbyt mało odpoczynku odbierają nam naszą kobiecość, a co za tym idzie, kreatywność, spontaniczność i lekkość życia.

Obecne role odgrywane przez kobiety, presja społeczeństwa, nawet ciągła walka o równouprawnienie sprawia, że kobiety zatracają kontakt ze swoją kobiecością. Z kobiecością na poziomie wewnętrznym. Tracą kontakt ze swoją płynnością i lekkością życia. Nakładanie na siebie zbyt dużej presji, chęć bycia totalnie niezależną i ciągłe życie w biegu mogą powodować rozchwiania w energetyce męsko-żeńskiej.

Kobieca energia jest płynna, swobodna, nie podlega żadnym zasadom. Intuicja, świadomość i kreatywność powinny powszechnie występować u zbalansowanych kobiet.

Photo by Monica Turlui on Pexels.com

Jak pobudzić w sobie kobiecą energię?

Wcale nie musisz rzucać pracy, ani rezygnować ze stanowiska, kluczem jest znalezienie równowagi pomiędzy męską i żeńską energią. Daj sobie więcej przestrzeni, ogranicz nadmiar obowiązków i daj sobie czas, żeby złapać kontakt ze sobą. Połącz się ze swoją intuicją, bądź kreatywna i ZADBAJ O SIEBIE! Bo kiedy Ty żyjesz w harmonii ze sobą wtedy wszyscy w okół funkcjonują lepiej 🙂

Ruch – połączenie z ciałem

Nic nie jest bardziej kobiece niż kobiece ciało. Bez względu na figurę czy kilogramy, Twoje ciało samo w sobie jest kwintesencją kobiecości. Połączenie z ciałem, pozwala nam łączyć się z naszą kobiecą energią. Praktyka jogi i taniec to jedne z najlepszych narzędzi do pracy z ciałem. Pobudzenie energii za pomocą delikatnych ruchów daje nam znakomite połączenie z naszą kobiecością.

Oddech i medytacja – połączenie z wnętrzem

Wejście do wnętrza jest dużą częścią boskiej, kobiecej energii.  Praca z oddechem jest tym co pozwala nam zagłębić się w teraźniejszości, sprawia, że jesteśmy całkowicie obecni tu i teraz. Medytacja zabiera nas do naszej głębi i pozwala złapać kontakt z naszą intuicją i wewnętrzną wiedzą. Znajdź w swoim domu miejsce, które możesz wykorzystać na stworzenie swojej przestrzeni do medytacji. Świeczki, kwiaty, kadzidła, udekoruj to miejsce tak jak lubisz i spędzaj tam czas kiedy tylko potrzebujesz pobyć ze sobą, wyciszyć się i naładować baterie.

Pisanie – połączenie z emocjami i uczuciami

Prowadzenie dziennika pozwala nam przelać na papier swoje uczucia, lepiej przyjrzeć się emocjom oraz poznać nasze uczucia. To dobry sposób na poświęcenie czasu na refleksję i pobudzenie swojej kobiecej energii. Nie wiesz jak zacząć? Po prostu pisz. Włącz timer na 20 minut i pisz, cokolwiek do Ciebie przyjdzie. Już samo pisanie pobudza kreatywność oraz pozwala lepiej poznać i wyrażać swoje emocje i uczucia.

Kreatywność – wyrażanie siebie poprzez kreatywne środki

Malowanie, pisanie, śpiewanie, gotowanie… Każdego rodzaju tworzenie to kreatywność płynąca prost z naszego wnętrza, ucieleśniana i zamieniana w faktyczny twór. Tworzenie to dar każdej kobiety. Podążaj za tym co w danej chwili czujesz i twórz.

Kobieta, nieważne czym się zajmuje powinna czerpać swoją kreatywność i energię z dbania o siebie, nie tylko na poziomie wyglądu, ale także dbania o swoje wnętrze. Energia kobieca to pewność siebie, ufanie swojej intuicji, lekkość życia, wolność, lekkość, ale także dbanie o swoich bliskich, obdarowywanie ich miłością i troską.