Nigdy nie jest za późno na zmiany!

Codziennie żyjemy w ciągłym ruchu, często nieświadomie brniemy przez kolejne dnie odkładając na później swoje cele i marzenia. Żyjąc na tzw. autopilocie, często stajemy się leniwi i sami sobie wmawiamy, że nie chcemy niczego zmieniać, że to za trudne, niewygodne, szkoda czasu, że tak na prawdę jest ok.

Jak często zdarzyło Ci się porzucić swoje cele i pragnienia tylko dlatego, że wmawiałeś sobie, że zbyt wiele Cię to kosztuje?

No właśnie… Musisz znaleźć sposób aby przestać okłamywać samego siebie i zacząć stawiać sobie wyzwania, tak aby stawać się lepszym każdego dnia. Oczywiście nie jest to takie proste, jak się wydaje, ale nie jest niemożliwe.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Jednym z najczęstszych powodów ciągłego szukania wymówek jest strach przed nieznanym, strach przed porażką lub popełnieniem błędu.

Jeśli nie skonfrontujesz się z rzeczami, których się boisz, do końca życia utkniesz w swojej strefie komfortu, tracąc po drodze wiele pięknych chwil. Nie poddawaj się! Porażki są rzeczą ludzką, nie trzeba się ich bać. To dzięki porażkom uczymy się życia i stajemy się silniejsi.

Photo by Tirachard Kumtanom on Pexels.com

Poznaj swoje cele

Każdy z nas ma jakiś cel. Czy to wyższe stanowisko, rodzina, dom.

Cel powinien wiązać się z poczuciem satysfakcji po jego osiągnięciu. Ta satysfakcja z którą powiązany jest nasz cel motywuje nas do podążania ścieżką do jego spełnienia.

Pamiętaj jednak, że zarówno cel, jak i motywacja muszą być realistyczne i mierzalne.

Przestań marnować czas

Prokrastynacja i lenistwo to najgorsze wymówki. Pamiętaj, że nic samo do Ciebie nie przyjdzie. Jeżeli nic z siebie nie dasz, nie spodziewaj się efektów. Codzienne leżenie przez telewizorem nie przyniesie Ci żadnych korzyści i na pewno nie sprawi, że Twoje życie zmieni się na lepsze, a im dłużej zwlekasz, tym mniejsze są Twoje szanse na sukces.

"Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz!"

Uwierz w siebie

Jeśli chcesz stać się lepszym musisz zaakceptować siebie i poznać swoje mocne strony. Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma inne atuty i mocne strony. Bądź sobą i przestań porównywać się do innych, w ten sposób łatwiej będzie Ci robić to co kochasz i podążać za swoimi marzeniami. Zaufaj swojej intuicji i zacznij podejmować świadome decyzje.

Zmień nawyki

Twoje przyzwyczajenia dyktują bieg twojego życia. Złe nawyki sprawiają, że gorzej nam zmotywować się do działania.  Zmiana nawyków jest ciężka, ale możliwa. Małymi krokami wprowadzaj zmiany, a z czasem zauważysz jak lepsze staje się Twoje życia. Dobre nawyki kreują lepsze życie i pozwalają nam być szczęśliwszymi.

Photo by cottonbro on Pexels.com

Najważniejszym krokiem w podjęciu zmian jest pozbycie się wymówek i zrozumienie, że sam jesteś kowalem swojego losu. Zmiany nie są proste, ale też nie są jest niemożliwe. Wystarczy trochę chęci i konsekwentne dążenie do celu.