Detox Cyfrowy

Czy zdarza się Wam kiedykolwiek odczuwać jakieś dziwne drżenie w palcach, gdy nie macie swojego telefonu w pobliżu? A może zastanawialiście się, czy Wasza kora mózgowa faktycznie nadal działa, skoro większość czasu spędzacie na przewijaniu fejsa czy insta?

 

Jeśli tak, to czas spróbować czegoś nowego – DETOXU CYFROWEGO! O co chodzi? Otóż, chodzi o to, żeby na oderwać się od ekranu i zrobić coś, co nie wymaga podłączenia do Wi-Fi. Można np. przeczytać książkę, ugotować, posprzątać w domu, pójść na spacer, pogadać z ludźmi w realnym świecie (tak, tak, tacy ludzie istnieją!), albo zrobić coś szalonego i spontanicznego, czego nie da się zaplanować w kalendarzu Google.

 

A co z korzyściami detoksu cyfrowego?

  • pomaga się wyciszyć, 
  • zwiększa koncentrację,
  • redukuje stres,
  • poprawia jakość snu, 
  • poprawia relacje z ludźmi!

 

Nie róbcie tego dla nas, róbcie to dla siebie i swojego umysłu, który zasługuje na trochę odpoczynku od internetowej przestrzeni.

 

Dajcie swoim oczom odpocząć i wyłączcie sprzęt. Gwarantujemy, że przetrwacie bez smartfona i laptopa przez kilka godzin – a dodatkowo zadbacie o swój wellbeing. Być może nawet będziecie mieli czas na odkrycie nowych hobby i pasji! 🙂

 

Pozdrowienia z sieci (chociaż mamy nadzieję, że niedługo zobaczymy się w realnym świecie!),