Jak oczyścić czakry?

Zgodnie z perspektywą hinduizmu i buddyzmu czakry są niematerialnymi ośrodkami energii, ulokowanymi wzdłuż naszego kręgosłupa. W sanskrycie oznaczają „wir” lub „koło”. Najpopularniejszy system wymienia siedem czakr. Każda z nich ma inną funkcję i odpowiada za różne potrzeby, począwszy od tych podstawowych, jak chęć do życia, poprzez libido, sprawczość, miłość, wyrażanie siebie, aż po rozwój duchowy i poczucie sensu istnienia.

Zablokowane czakry

Aby ciało i dusza były zdrowe, wszystkie czakry muszą pozostawać w harmonii. Niestety w praktyce mało kto jest w stanie utrzymać je w balansie. Jak objawia się zaburzenie przepływu energii, potocznie nazywane zablokowaniem czakry?

Po pierwsze, w zamkniętej czakrze dominuje energia o niskich wibracjach, mogąca wywołać chorobę. Oprócz tego blokada zakłóca swobodny przepływ energii, co zaburza równowagę w organizmie. Jesteśmy wtedy w złym nastroju, odczuwamy lęk, gniew, wycofanie, smutek. Jeśli wiemy za co odpowiadają poszczególne czakry, możemy łatwo stwierdzić, która z nich nie pracuje dobrze.

Jak oczyścić swoje czakry z blokad?

Istnieje wiele metod pracy z czakrami. Warto wybrać tą, która rezonuje i przyciąga najbardziej:

  • praca z kolorami: każdej czakrze przypisany jest kolor, np. czakra gardła to kolor niebieski. Warto jak najczęściej otaczać się tym kolorem oraz nosić na szyi niebieski wisiorek czy apaszkę.
  • kryształy: one także przypisane są poszczególnym czakrom (czakrę sakralną wesprze bursztyn, czakrę serca – jadeit, a czakrę korony – kwarc lub diament). Praca polega na noszeniu danego kamienia blisko ciała oraz medytacji z jego udziałem.
  • joga: istnieją pozycje i ćwiczenia, które wspierają uzdrawianie czakry, np. pozycja wielbłąda leczy czakrę serca.
  • muzyka: każda z czakr potrzebuje do uleczenia dźwięków o innej częstotliwości. Czy wiesz, że czakrę splotu słonecznego leczą dynamiczne, skoczne rytmy, a czakrę gardła – zupełna cisza?
  • afirmacje: częste powtarzanie i skupianie się na wypowiadaniu określonych sentencji przywraca czakrom balans. Mantra dla czakry gardła to „Wyrażam siebie” a korony – „Jestem miłością”.
  • medytacja: to dość trudna metoda, ponieważ wymaga od przebodźcowanego informacjami człowieka Zachodu skupienia na tu i teraz, na oddechu i na chęci uzdrowienia zablokowanej czakry. Warto wtedy przyjąć pozycję sprzyjającą przepływowi energii, np. siad ze skrzyżowanymi nogami lub pozycję lotosu.
  • aromaterapia: czakry powiązane są z zapachami występującymi w naturze. Jest to bardzo przyjemna forma pracy z energią, ponieważ polega po prostu na wdychaniu danego aromatu. W tym celu użyć można naturalnych olejków eterycznych. Jeśli chcemy mieć zapach zawsze przy sobie, stwórzmy własne uzdrawiające perfumy, dodając olejki do alkoholu etylowego.
  • żywność: na balans czakr ma wpływ nawet to, co jemy! Przykładowo czakrę podstawy unormują ziemniaki, rzodkiewki i cebule, a czakrę trzeciego oka – porzeczki, maliny i  winogrona. Jedynie czakrę korony leczy się poprzez post. Warto zauważyć, że produkty zalecane przy oczyszczeniu danej czakry często są tej samej barwy, co patronujący jej kolor. Wszystko jest ze sobą powiązane.

Więcej metod przydatnych do skutecznego odblokowania czakr: https://proage.pl/Afirmacje-medytacje-czy-oczyszczanie-czakr-jak-osiagnac-dobrostan-psychiczny-blog-pol-1646833473.html

Autor wpisu: