Pełnia księżyca

Wszystko w życiu stale się zmienia. W przyrodzie wszystko przechodzi przez różne fazy, zmieniają się pory roku, pogoda, fazy księżyca, u kobiet zmienia się cykl menstruacyjny. Wszystko pozostaje w ciągłym ruchu.

W astrologii księżyc jest powiązany z emocjonalną częścią naszego istnienia.

Słońce to siła męską, która symbolizuje siłę, odwagę i energię. Księżyc natomiast jest siła kobiecą i odzwierciedla to, co o sobie myślimy, jak radzimy sobie z naszymi związkami oraz to jak reagujemy na sytuacje. Odnosi się do naszego wewnętrznego świata, głębokich wzorców myślowych osadzonych w nieświadomości.

Cykl świadomej kobiety synchronizuje się z cyklem księżyca.

Siła księżyca

Przyciąganie grawitacyjne księżyca tworzy przypływy i odpływy wód. W nowiu i w pełni siła przyciągania jest najsilniejsza. Dzieje się tak, ponieważ Słońce, Księżyc i Ziemia ustawiają się w linii prostej. Przyciąganie grawitacyjne Słońca łączy się z siłą księżyca, dając nam najwyższe i najniższe przypływy.

Jeśli pomyślimy o tym, że w większości jesteśmy wodą, możemy się tylko zastanawiać czy księżyc również może na nas wpływać?
W wielu rdzennych tradycjach woda jest związana z ciałem emocjonalnym. Na najbardziej uproszczonym poziomie możemy powiedzieć, że księżyc przyciąga nasze ośrodki emocjonalne, a podczas nowiu i pełni jego przyciąganie jest najsilniejsze. Chociaż efekt magnetyczny Księżyca nie powoduje fizycznego ruchu wody w naszych ciałach, może on wywoływać w nas silniejsze emocje.

Jak działa na nas pełnia księżyca?

Księżyc w pełni może wydawać się trochę uciążliwy, powodując bardziej nieobliczalne zachowanie, napięcie lub zmęczenie. Możesz czuć się niespokojny lub zdenerwowany. Badania wykazały, że rzeczywiście śpimy mniej podczas pełni księżyca, dlatego ważne jest, aby w tym czasie szczególnie przyjrzeć się sobie i zadbać o swoje ciało.

W wielu rodzimych tradycjach Księżyc był czczony jako siła rządząca rytmami pływów oraz wód – które są siłą napędową Ziemi.

Cykle księżycowe działają jak duchowe narzędzia, które wzmacniają zdolności do manifestacji, pozwalają uwolnić wszystko złe co nagromadzone i zrobić miejsce na nowe. 

Korzystanie z mocy księżyca w pełni każdego miesiąca to wspaniały sposób na nowy początek. Uwolnienie negatywnych myśli i stworzenie nowej przestrzeni. Jest to dobry moment aby zwiększysz swoją samoświadomość i intuicję, co pomoże ci zrozumieć czego naprawdę pragniesz.

Księżyc rośnie przez cały miesiąc, więc sensowne jest to, że nasze wzorce, nawyki, myśli oraz energia wokół nich również osiągają kulminację podczas pełni księżyca. Potęga pełni księżyca jest idealnym czasem, aby uwolnić stare i zrobić miejsce na nowe.

Medytacja w pełnię księżyca

Najlepszym czasem na medytację pełni jest dzień przed, dzień po, oraz pełnia księżyca.

Stwórz relaksującą atmosferę, zapal świece, możesz włączyć relaksującą muzykę i kadzidła.

Przed rozpoczęciem medytacji warto szczerze zapytać siebie, co chcielibyśmy zmienić w swoim życiu. Zrób listę rzeczy, od których chcesz się uwolnić. Spisz wszystko to co Ci nie służy. Mogą to być nawyki, powtarzające się myśli lub wzorce zachowań. Możesz także stworzyć listę osób, którym chciałbyś / potrzebujesz wybaczyć. 

Zajrzyj głęboko w swoje serce i szczerze zauważ to wszystko co trzymasz w sobie. Możesz sięgnąć daleko w przeszłość i skupić się sytuacjach, ludziach i związkach, z których potrzebujesz się oczyścić.

Nastaw timer, na conajmniej 10 minut. Usiądź wygodnie, zamknij oczy. Skup się na oddechu.

Poczuj jak z każdym wydechem oczyszczasz się ze wszystkiego co Ci nie służy, a z każdym wdechem napełniasz się świeżością, kreatywnością.

Wdech napełniasz się miłością. Wydech wybaczasz.

Wdech napełniasz się spokojem. Wydech puszczasz napięcie.

Skoncentruj się na oddechu, a kiedy złapiesz się na rozmyślaniu, wróć z powrotem do obserwacji oddechu.